O której godzinie najlepiej przyjmować te leki?

Dzień Dobry. Chciała się spytać ponieważ mam leki od psychiatry i mam też brać wieczorem leki takie jak Lithium carbonicum gsk,Zolafren,Linefor. I mam pytanie o której godzinie najlepiej brać leki wieczorem? Żeby lepiej działały. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 38 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z reguły, wiele leków psychotropowych, w tym te na bazie litu czy antypsychotyki (jak Zolafren), jest przyjmowanych wieczorem lub przed snem. To dlatego, że mogą one wywoływać senność lub wpływać na zdolność do skupienia się.

Ciężko zalecić Pani dokładne stosowanie tych leków, ale można przyjąć, żeby przyjmować je około 1 - 2 godziny przed snem. Godzina stosowania nie powinna wpłynąć na skuteczność preparatów, a jedynie na Pani samopoczucie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-jakiej-porze-stosowac-zolafren

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.