Obciążenie genetyczne rakiem piersi ze strony rodziny taty

Dzień dobry,mam pytanie...boje sie że jestem obciazona genetycznie rakiem piersi od strony rodziny mojego taty. moja babcia (mama mojego taty) miala nowotwór piersi i jej córka (siostra mojego taty,a moja ciocia) tez miala raka piersi. jestem jedyna dziewczyna,poniewaz rodzenstwo mojego taty (ciocia i wujkowie moi) maja po dwoch synow. chcialabym sie dowiedziec czy jest duze prawdopodobienstwo,ze ja odziedziczylam albo odziedzicze nowotwor piersi?

Witam , zasada jest taka , że w grupie podwyższonego ryzyka są kobiety , co najmniej jeden krewny pierwszego rzedu miał raka piersi! Krewni pierwszego rzedu to relacje rodzice-dzieci (w tym przypadku matka-córka) i rodzeństwo miedzy sobą. Teoretycznie wiec nie jest Pani w grupie zwiększonego ryzyka , ale nie zwalnia to od systematycznych wizyt u ginekologa , ew, usg piersi. zż