Obecność komórek nowotworowych przy leczeniu AML 4

Co oznacza choroba resztkowa - obecność k. nowotoworoych stwierdzona na etapie leczenia podtrzymujacego przy AML 4
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Minimalna choroba resztkowa jest to obecność komórek białaczkowych w liczbie niewywołującej objawów klinicznych, nieujawnianej podstawowymi badaniami (morfologia krwi i szpiku), a wykrywanej za pomocą czułych metod diagnostycznych (cytometria przepływowa, badania genetyczne). W celu jej optymalnego kontrolowania i leczenia stosuje się właśnie leczenie podtrzymujące remisję.