Obecność MRSA w wymazie a opuchnięta śluzówka nosa

W wymazie wykryto u mnie MRSA.Stosowalam turixin(mieszkam w niemczech)niestety gronkowiec powraca. Mam zatoki zdrowe,nie mam alergii.Mam od 5 lat opuchnieta sluzowke nosa,splywajaca wydzieline z nozdrzy tylnych oraz katar. Od czego to moze byc. byla u kilku lekarzy i zaden nic konkretnego nie mowi. dodam ze raz na 2 tyg wycharkuje z podniebienia zielone cuchnące kulki.czy przyczyna moich problemów może być MRSA? lekarz chociaż mówił ze migdałki wyglądają na zdrowe wyciąłMi jeRokTemu(nie pomogło)

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do otolaryngologa, bez badania nie można nic konkretnego powiedziec. Byc może konieczne jest rozszerzenie badań.