Obecność pęcherzyków i aft w jamie ustnej

Witam, w jamie ustnej zrobiły mi się pęcherzyki-niczym wypełnione krwią, oraz afty (białe plamki), które znikają i się na nową pojawiają. Oprócz tego język zabarwił się na żółto oraz mam mocno widoczne żyły. Stosowałam swego czasu dietę negatywną w skutkach, ważyłam nawet 38kg przy 168cm wzrostu, jeśli to miałoby mieć związek z tymi zmianami. Czego to mogą być objawy?

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są skutkiem poważnych niedoborów w organizmie. Proszę zgłosić się do lekarza poz i wykonać podstawowe badania krwi, przede wszystkim morfologię.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże infekcji grzybiczej. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.