Wysoki poziom prolaktyny oraz opuchnięcia powiek, łupież, afty w jamie ustnej i bolesne miesiączki

Ostatnio miałam robione badania krwi w związku z problemem z zajściem w ciąże. Wynik prolaktyny mam bardzo wysoki, dostałam skierowanie na tomografie komputerową głowy. Czy to, że mam strasznie opuchnięte i łuszczące i piekące powieki , straszny powracający łupież nawet za uszami, afty w jamie ustnej i bardzo bolące miesiączki oraz 21 dniowe cykle wszystko to spowodowane są tą za wysoką prolaktyną? Mój lekarz nastraszył mnie guzem mózgu. Byłam leczona na niedoczynność tarczycy 13 lat temu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę wykonać zalecone badania.