Zarażenie wirusem HIV a afty w jamie ustnej

Witam. Mam 19 lat i jestem chłopakiem. W ostatnich dniach brałem udział w warsztatach szkolnych na temat hiv i aids. Dowiedziałem sie ze tzw afty sa jednym z objawów zakażeniem sie wirusem HIV. Przestraszylem sie ponieważ dwa tygodnie temu masturbowalem sie z dziewczyną a ja miałem male rany na palcach po czym wyskoczyła mi afta w jamie ustnej. Czy jest możliwość żebym został zakazony wirusem?

Afty są późnym objawem zakażenia HIV, kiedy rozwija się już pełnoobjawowe AIDS,a po 2 tygodniach miałby Pan najprawdopodobniej objawy choroby retrowirusowej. Natomiast jest dużo innych przyczyn występowania aft, w większości wypadków mało groźnych i łatwych do leczenia/zapobiegania ( choćby przypadkowe samo-ugryzienie podczas jedzenia czy alergia ) Ryzyko zarażenia się wirusem, jeśli Pana partnerka była nosicielką wirusa HIV, oczywiście istnieje, ale nie jest wysokie jeśli mówimy o tego typie kontaktów seksualnych ( choć powinno być zdiagnozowane ).