Obecność pojedynczych dużych cyst

W badaniu parazytologicznym kału stwierdzono obecność pojedynczych ( ) DUŻYCH ZWAKUOLIZOWANYCH CYST B l a s t o c y s t i s h o m i n i s. Lekarz zapisał mi i całej rodzinie lek Pyrantelum Polpharma 250mg (3 tabletki jednorazowo i za 10 dni kolejne 3 tabletki), jednak z ulotki nie wynika że ten lek stosuje się na tego typu pasożyty. Czy uznać zastosowanie tego leku za skuteczne, czy poszukać porady u innego lekarza?

Blastocystis to pierwotniaki. Pyrantelum dziala raczej na większe pasożyty. Na pierwotniaki stosujemy metronidazol lub Tinidazol lub alternatywnie Biseptol.

Moja rada : zużyć Pyrantelum bo przecież odrobacxzanie się to dobry pomysł a następnie pójść do lekarza po tabletki na pierwotniaki.