Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obecność pojedynczych dużych cyst

W badaniu parazytologicznym kału stwierdzono obecność pojedynczych ( ) DUŻYCH ZWAKUOLIZOWANYCH CYST B l a s t o c y s t i s h o m i n i s. Lekarz zapisał mi i całej rodzinie lek Pyrantelum Polpharma 250mg (3 tabletki jednorazowo i za 10 dni kolejne 3 tabletki), jednak z ulotki nie wynika że ten lek stosuje się na tego typu pasożyty. Czy uznać zastosowanie tego leku za skuteczne, czy poszukać porady u innego lekarza?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Blastocystis to pierwotniaki. Pyrantelum dziala raczej na większe pasożyty. Na pierwotniaki stosujemy metronidazol lub Tinidazol lub alternatywnie Biseptol.

Moja rada : zużyć Pyrantelum bo przecież odrobacxzanie się to dobry pomysł a następnie pójść do lekarza po tabletki na pierwotniaki.

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy