Obecność zmiany w obrębie gardła a możliwe przyczyny

Witam, chłopak(20l.) od 4 lat ma problemy z gardłem. Ale dopiero 2lata poszedl do lekarza po obejrzeniu gardla "kamerka" lekarz zauwazyl kulke i mimo ze nie zbadal jej (zadnej biopsji etc) powiedzial ze tylko da rade usunac operacyjnie. Druga sprawa: od 3lat po zjedzeniu musi po ok 5min odchrzaknac, inaczej ma lekko zachrypialy glos. Jednak watpie by bylo to zwiazane z ta kulka. Co moze byc powodem. I czym moze byc ta kulka skoro ma ja od kiedy ma 16lat (choc lekarz ja zdiagnozowal jak mial 18).

Moze to byc torbiel, jesli przeszkadza, a z opisu wynika,że tak, to warto posłuchać lekarza i usunąć zmiane, wówczas mozna w calości zbadać histopatologicznie, a to rozwieje watpliwości