Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obfita potliwość oraz osłabienie

Witam, Mam pytanie odnośnie zdrowia mojej mamy. Od dwóch tygodni (twierdzi że przebywała na wietrznej pogodzie) bardzo obficie się poci w ciągu dnia i w nocy jest osłabiona i męczy ją kaszel co ciekawe nie ma żadnej gorączki. Była dziś na badaniach RTG klatkki piersiowej oraz badanie krwi. Wcześniej lekarz przepisał jej antybiotyk (Biseptol) ale nic nie pomógł. Bardzo dziwne jest to, że trwa to już ponad 2 tygodnie co to może być? Czy jest to jakiś wirus grypy czy może raczej problemy z sercem?
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

Możliwości jest ogrom. Kaszel do 6 tygodni traktowany jest jako ostry. Najczęstszą przyczyną są infekcje wirusowe. W takich infekcjach żadne antybiotyki nie pomagają. Dbamy o objawy choroby, ewentualnie walczymy z powikłaniami. Grypa jest ostra choroba gorączkową, a więc grypa jest mało prawdopodobna. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Mama ma robione badania, jest pod kontrolą lekarska, powinno wszystko skończyć się dobrze.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy