Obfite krwawienie po cytologii 7 tydzień ciąży

Witam. Byłam dziś u lekarza... Zrobił mi usg dopochwowe uznał , że wszystko jest w porządku widziałam jak bije juz serce maleństwa. Potem pobrał mi wymaz do cytologii. Wracając do domu czułam wilgoć w "tym" miejscu. Choć nie zwróciłam uwagi. Poszłam do łazienki a tam zakrwawiona bielizna i to dość obficie. Oraz mały skrzep. Choć bólu nie czułam. Przyznam, że wpadłam w panikę. Bo dopiero co wróciłam od lekarza. Gdy do niego zadzwoniłam powiedział, że to krwawienie spowodowane badaniem cytologicznym. Lecz krwawienie utrzymuje się. Nie jest juz obfite. I brak jakichkolwiek skrzepów ale jestem bardzo zaniepokojona. Czekam na szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Krwawienie może być wynikiem uszkodzenia błony śluzowej szyjki macicy po pobraniu materiału do badania cytologicznego. Nie zdarza się to co prawda często, jednak jest możliwe. Krwawienie to jednak powinno być krótkotrwałe. Niepokojące jest jego utrzymywanie się. W wypadku jego nie ustępowania wskazana pilna wizyta u ginekologa-włącznie ze stawieniem się w każdej chwili na izbie przyjęć szpitala ginekologicznego.
Pozdrawiam