Objawy endometriozy u 19-latki

Miesiączkuję od 8lat.Zawsze miałam cykle w miarę regularne (kwestia 1-3dni nieregularności).Trwają one tydzień, z czego 1dni strasznie boli mnie brzuch, a 2i3 strasznie krwawię.Wydawało mi się, że to normalne, jednak niepokoi mnie to co niedawno przeczytałam.Właśnie takie obfite okresy+ból jest jednym z oznak endometriozy.Innych objawów nie zaobserowałam, jestem jednak teraz przewrażliwiona.Czy ten ból, kilkudniowa nieregulacja miesiączek i obfite krwawienia moją być oznaką tej choroby?Mam19lat.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Obfite krwawienia mogą być objawem endometriozy, ale nie wystarczają zby jednoznacznie postawić takie rozpoznanie. Istnieje także możliwość, że w Pani przypadku tak wyglądają fizjologiczne krwawienia miesiączkowe (są one cechą indywidualną). Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do Poradni Ginekologicznej.