Objawy refluksowe po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Antykoncepcja a refluks. Witam, jestem podczas brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Oprócz typowych skutków jak płomienie mam problem ze zgaga i początek refluksu. Zastanawiam się czy może być to spowodowane konkretnymi tabletkami jakie zażywam ( Vibin) i czy ich zmiana spowoduje zniknięcie dolegliwości.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy była jakaś zmiana diety? substancja czynna w tabletkach może być różna. Proponuje udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.