Objawy wczesnej ciąży a test bhcg

Witam , ostatnią miesiączkę miałam 23.12.13 (dodam, że cykle mam nieregularne a ostatni wynosił 35 dni). Staramy się z mężem o dziecko więc kochaliśmy się bez zabezpieczeń ale skoro mam nieregularne cykle ciężko było obliczyć kiedy są dni płodne. wczoraj 25.01.14 byłam na badaniu krwi i BHCG wyniosła 178,2. lekarz powiedział, że to mało jak na 6 tc i kazał powtórzyć. co jeśli nie wzrośnie bhcg? dodam, że mam objawy wczesnej ciąży bół piersi a nigdy na miesiączkę nie mam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę się nie denerwować. Przy nieregularnych miesiączkach bardzo prawdopodobne, że ciąża jest młodsza i stąd niewysoki wynik beta-hCG. Badanie sugeruję powtórzyć za nie mniej niż 5-7 dni. Wtedy powinien być już wynik znacznie wyższy. Na kolejnej konsultacji ginekologiczne lekarz powinien także wykonać badanie USG w celu sprawdzenia czy pęcherzyk / zarodek są widoczne w obrazie ultrasonograficznym. Proszę być dobrej myśli.