Wynik badania HCG w ciąży a ryzyko poronienia

Witam. Moja mama jest w 7-8 tyg ciąży. Robiła badania 3 razy. Za pierwszym razem wynik hcg wyniósł ponad 15 tys, za drugim ponad 13 tys, zaś za trzecim ponad 14 tys. Była u lekarza,ale lekarz stwierdził, że nie widzi bicia serca i sądzi że zarodek obumarł. Jutro robi ponownie badania. Stąd moje pytanie. Czy są szanse, że wynik hcg wzrośnie i dziecko będzie się dobrze rozwijać, czy grozi jej poronienie? Nie plami. Jedynie boli ją troche podbrzusze. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Szanse są niewielkie, w prawidłowo rozwijającej się ciąży, wynik BHCG powinien w ciągu 2 dni się podwoić.
Pozdrawiam