Obliczanie wieku ciąży - czy możliwa jest pomyłka?

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 5 stycznia 2011 r., gdy zrobiłam test 7 lutego wynik był pozytywny. Do lekarza zglosiłam się 15 lutego. Pan doktor potwierdził ciążę - pęcherzyk bez zarodka o wielkości 3,1 mm i 5 tydzień ciąży. Kolejną wizytę miałam 1 marca, lecz na badaniu USG nie było słychać bicia serca. W ten sam dzień Pan doktor wysłał mnie na konsultacje do szpitala (ponieważ mają lepszy aparat). Tamtejszy lekarz stwierdził, że bicia serca nie słychać, ale wygląda to na młodszą ciążę: 4-5 tydzień, a nie 7. Czy jest to możliwe? I dlaczego? Kolejną wizytę mam 8 marca i bardzo się boję. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Wynik badania usg zależy od jakości sprzętu, na którym jest wykonywane badanie oraz od doświadczenia ultrasonografisty. Wielkość pęcherzyka ciążowego nie odpowiada 5 tygodniowi ciąży. Na podstawie jego wielkości należy stwierdzić, że ciąża jest młodsza. Dlatego bardziej wiarygodny jest wiek ciąży określony na podstawie drugiego badania usg. Proszę spokojnie czekać do kolejnego badania usg.
Pozdrawiam