Obniżenie odporności po usunięciu macicy

Witam! Mam taki problem...rok temu lekarze wycieli mi cała macice. Od tego czasu byle jaki wirus w powietrzu, nawet jak włożę ręce do zimnej wody, czy stanę na zimnej podłodze to zaraz kicham i w ogóle nie mam takiej odporności jak przed operacją. Czy to może mieć jakiś związek z tą operacją? Czy są jakieś leki które pomogą mi? Z góry dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane, częstsze infekcje bez wątpienia nie mają związku z przebytym zabiegiem histerektomii. Proszę bowiem pamiętać, że macica jako narząd nie bierze udziału w procesach odpornościowych. A propos leków - tak naprawdę tylko szczepienia mają udowodnione działanie w tym zakresie. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem rodzinnym. Przede wszystkim proszę jednak zadbać o siebie i starać się unikać sytuacji, które mogą skutkować infekcją.