Obniżone libido u młodego mężczyzny po masturbacji

Witam.Mam na imię tomek i mam do państwa takie pytanie , ponieważ w wieku dojrzewania dość często się masturbowałem czyli było to z dwa razy na tydzień .Tak od 12 do 15 lat .I zauważyłem że przez to u mnie pojawił się trądzik i wątroba mnie bolała od tego i przez jakiś czas miałem pod wyszone ciśnienie.I zauważyłem też że moja ochota na sex teraz jakby jakoś się zmniejszyła i rzadziej mi staje w ciągu dnia i rano.Jem zdrowo nigdy nie paliłem ani nie piłem.I podczas gorących dni bardzo się męcze

Proszę odwiedzić seksuologa by pozbyć się wątpliwości.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie ma powodów, aby podejrzewać, że którekolwiek z Pana dolegliwości mają związek z masturbacja. Masturbacja w okresie dorastania jest zjawiskiem prawidłowym, naturalnym i powszechnym. Nie powoduje trądziku, bólów wątroby ani sama w sobie nie zmienia libido czy nie powoduje większej męczliwości.
Zdecydowanie jednak warto, aby skonsultował się Pan z lekarzem, porozmawiał z nim o swoich niepokojących objawach i odnalazł ich przyczynę.

Pozdrawiam!