Obniżony poziom mocznika

Witam. Proszę o interpretację wyników: mocznik 12,00 mg/dl, ob 13 mm/1h, cholesterol całkowity 213,90 mg/dl. Jestem kobietą, mam 35 lat, od 18 lat na diecie wegetariańskiej. Od pewnego czasu mam częste bóle głowy, zawroty i problemy trawienne. Co może oznaczać ten obniżony poziom mocznika w moim przypadku? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Woda

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Nieco obniżony poziom mocznika w Pani wypadku najprawdopodobniej związany jest z dietą wegetariańska, gdyż jest to produkt przemian aminokwasów. Jako że cykl ten odbywa się w wątrobie, obniżenie jego stężenia obserwowane jest również w niewydolności tego narządu. Jednak wówczas stwierdza się nieprawidłowości również w innych badaniach biochemicznych. Dla ustalenia przyczyny niezbędny jest wywiad i badanie lekarskie.

Wyniki wskazują również na podwyższony poziom cholesterolu całkowitego oraz przyspieszone OB.

Pozdrawiam serdecznie