Obniżone wartości mocznika

Witam. Proszę o interpretację wyników: mocznik: 12,00 mg/dl; ob: 13 mm/1h; cholesterol całkowity: 213,90 mg/dl. Jestem kobietą, mam 35 lat, od 18 lat na diecie wegetariańskiej. Od pewnego czasu mam częste bóle głowy, zawroty i problemy trawienne. Co może oznaczać ten obniżony poziom mocznika w moim przypadku? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Woda

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Mocznik jest końcowym produktem przemiany białek w organizmie. Norma mocznika wynosi 15-40 mg/dl. Nieco zaniżone stężenie mocznika u Pani może wiązać się z Pani dietą, ze zbyt niską podażą białka w diecie, z ewentualnym przewodnieniem i nasiloną diurezą. Z uwagi na Pani dolegliwości brzuszne, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który zaproponuje Pani diagnostykę i ewentualnie skieruje do gastrologa.

OB jest w zasadzie w normie (norma dla kobiet do 12 mm/godz.).

Cholesterol 213 mg/dl przekracza górną granicę normy i wymaga leczenia dietetycznego, a do rozważenia jest leczenie farmakologiczne, po uzyskaniu wyniku całego lipidogramu i rozważeniu Pani indywidualnego ryzyka sercowo-naczyniowego. Proszę więc skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty