Obrzęk i zaczerwienienie po zacięciu się przy goleniu

Witam, ostatnio zapomniałam, że używam nowego nożyka i podczas golenia za mocno docisnęłam do nogi w efekcie wyciągając na 1 cm szer. i 5 cm dł. kawałek skóry. Rana znajduje się 2 cm od kostki. Nie ropieje i jest lekko zaczerwieniona wokół, ale nie ma obrzęku. Kiedy jestem w domu chodzę z odkrytą raną kiedy wychodze zaklejam ją plastrem. Chciałam się zapytać czy dobrze postępuje i co jeszcze mogę z nią zrobić? Ile średnio trwa gojenie się takiej rany?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli rana się sączy, to powinna być odkażana minimum raz dziennie Octeniseptem. Jeśli natomiast rana jest sucha, to postępuje Pani właściwie. Takie uszkodzenia naskórka przeważnie goją się w ciągu kilku dni, do 2-3 tygodni, zależnie od pielęgnacji rany.