Powstały obrzęk po zdarciu skóry

Witam.Tydzień temu przydarzyła mi się nie miła przygoda na rowerze, jadąc rowerem opierałem ręke na kierownicy, powyżej łokcia mniej więcej na środku,niestety po powrocie do domu okazało się ze zdarłem sobie skórę po przez rączke na kierownicy gdyz jest ona wyposazona w kropki które ułatwiają chwyt.Na ranę od tygodnia stosuję Octenisept i przyklejam plaster, wygląda na to że rana się leczy, ale niestety jest zaczerwieniona i wokół powstał obrzęk/zgrubienie.O czym może swiadczyć powstały obrzęk ?

Szanowny Panie,
Opisywany stan miejscowy najprawdopodobniej świadczy o prawidłowym gojeniu się rany. W razie wątpliwości proponuje kontrole w gabinecie lekarskim.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza poz. Po obejrzeniu zmian i ich zbadaniu lekarz postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.