Obrzęk na głowie, policzku i pod okiem po wypadku

Witam 1 maja miałem wypadek i miałem zszywana głowę w okolicy skroni i ciemieniowej. Dwukrotne uderzenie w głowie tępym narzędziem. Wykonane było RTG i Tomografia, które nie wykazały żadnych urazów. Dopiero wczoraj(05.05) pojawił się obrzęk na głowie, policzku i pod okiem. Czy to normalnie że po tylu dniach pojawia się obrzęk? Jak przyspieszyć jego zanik? Serdecznie dziękuje za pomocne odpowiedzi.

RTG i TK nie wykazały jedynie złamań, natomiast były urazy tkanek miękkich i w/w obrzęki i krwiaki to efekt tego świeżego urazu (raptem 5 dni). Proponuję smarowanie reparilem lub jeśli krwiaki to Liotonem 1000 - dostępne w aptece bez recepty. Utrzymywanie się krwiaka może być wskazniem do jego nakłucia a może i otwarcia.