Obrzęk na twarzy u babci a róża

Witam serdecznie, u mojej babci na twarzy wystąpił obrzęk podobny do zdjecia z opisu choroby - róża, jednak nie ma gorączki, brak tez martwicy skóry, skóra jest czerwona napięta i opuchnięta, zmiana wędruje od ucha i policzka przeszła na oko i czoło. 2 lekarzy powiedziało ,że to alergia ale bierze leki od kilku dni i nie ma poprawy, rumień rozchodzi się po twarzy, wystąpił obrzęk oka, babcia odczuwa ból w miejscu obrzeku i ogólny ból głowy. Czy to może być róża a lekarze jej nie rozpoznali?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, w róży zawsze występuje wysoka gorączka, najczęściej nie ustępująca po podstawowych dawkach leków przeciwgorączkowych.