Obrzęk nosa a stany zapalne zatok

Syn 4l. ciągle ma obrzęk nosa i choruje na zatoki. Po leczeniu mucofuid i fixsin ogłuch.W czerwcu usunięty miał 3 migdał, lekarz wykluczył by odrósl.Obecnie leczony nasonexem. Stale przyjmuje singularin i contrahist. Co może być przyczyną stanów zapalnych?Laryng. uważa że alergia pokarmowa,celiaka(bez innych objawów), pasożyty, alergolog twierdzi, że nic zimą nie pyli więc nie alergia a na pokarm w testach nie wyszło nic. Proszę o pomoc, dziecko się męczy ciągle choruje.Jakie bada zrobić

Po pierwsze, ten niby alergolog to powinien oddać dyplom lekarza i pójść do domu ponieważ od stycznia pyli maksymalnie olcha i wiele, wiele jeszcze innych drzew i bylin. Po drugie, wiarygodne testy alergiczną są wykonywane tylko z krwi. po TRZECIE nie głuchnie się w tym wieku z alergii tylko z przerostu trzeciego migdałka i nie wyleczonych nieżytów nosa i zatok oraz niedokładnie usuniętego trzeciego migdałka który obturuje ujście trąbek słuchowej w gardle, Po czwarte zmieńcie lekarzy. Po piąte zabierzcie dziecko z przedszkola.Po szóste przyjedźcie to damy radę.