Obrzęk twarzy po upadku

Kilka dni temu spadłam ze schodów cementowych i uległam urazowi w postaci rozcięcia łuku brwiowego. Do tego doszło silne zasinienie oka, obrzęk wokół oczu, obrzęk nosa, zadrapania itp. Zostałam zaopatrzona chirurgicznie. Obecnie doszedł obrzęk twarzy Wypadek miałam na terenie Niemiec, zaopatrzył mnie lekarz w małej wiejskiej miejscowości, Czy normalna rzeczą jest obrzęk twarzy, który sie utrzymuje od dwóch dni.Stosuje maśc Hepa-salbe na obrzek i sińce oraz Bepanhen Wund-und heilsalbe na otarcia.

Obrzęk po urazie jest rzecz jak najbardziej normalną, choć nie jest normalne już to ze występuje dopiero po kilku dniach. Przyczyn może być kilka, np uczulenie na substancje zawarte w maści, albo stan zapalny rany. Proponuje udać się do lekarza celem zbadania Pani.

Witam,

Po takim urazie obrzęk tkanek miekkich moze utzrymywac sie zdecydowanie dluzej niz kilka dni i wykazywac moze tendencje do "schodzenia" w dolne czesci twarzy (grawitacyjnie). Gdyby do tygodnia od wydarzenia objawy nie ustepowaly trzeba zasiegnac opinii lekarskiej.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga