Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk wargi górnej i krtani po dwóch zawałach serca

Mam na imię Dariusz, lat 50. W lutym 2012 i równo za rok przeszedłem dwa zawały seca, ma stenty w naczyniach wieńcowych. Głownym moim zmarwieniem w w chwili obecnej jest pojawiający się dość często obrzęk wargi górnej oraz krtani, Choroba ta pojawiła się w czerwcu br. Jestem leczony: telfax 180 mg, clemastin doraźnie i atarax również. Obrzęki są tak mocne, ze kilka razy byłem na pomocy doraźnej i podano mi zastrzyki ze sterydów. Biorę leki: plavix, polocard, concor, amaryl... proszę o odpowiedż
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Nowoczesne metody leczenia zawału serca

Rocznie aż 100 tys. osób po przebytym zawale leczy się w szpitalach. Prof. Janina Stępińska opowiada na czym polega współczesne leczenie zawału serca i czy jest lepsze od dotychczas stosowanych metod.

Witam serdecznie.
W sytuacji najważniejsze jest ustalenie jakie czynniki wywołują tak silną reakcję. Obrzęk krtani i warg najprawdopodobniej związany jest z działaniem czynnika alergizującego (pokarm, pyłki roztoczy kurzu domowego, traw, leki). Myślę że w tej sytuacji warto zgłosić się do alergologa i wykonać podstawowe testy właśnie w kierunku występowania alergii.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy