Po czym poznać alergiczny obrzęk krtani?

Witam Ostatnio alergia na pylki traw nasilila sie i oprocz kataru siennego i lzawiacych oczu pojawilo sie drapanie w gardle , czy grozi mi kiedykolwiek obrzek krtani spowodowany uczuleniem na pylki traw i jak mam go rozpoznac , a najwazniejsze co wtedy robic jak sie zachowac ??? Dziekuje z a odpowiedz na poprzednie pytanie POZDRAWIAM

ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Alergia na pyłki traw może się skończyć obrzękiem krtani. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak warto wiedzieć jak się zabezpieczyć.

Po pierwsze i najważniejsze jeśli  objawom alergii zacznie towarzyszyć uczucie duszności, braku tchu, świszczący oddech. Oznacza to, że drogi oddechowe uległy obrzękowi. W takiej sytuacji należy się jak najszybciej zgłosić do lekarza. Jeśli objawy będą bardzo silne konieczne jest podanie adrenaliny - można kupić przenośny epipen, który noszony w kieszeni czy torebce w krytycznej sytuacji może uratować życie. Podanie adrenaliny takim epipenem jest szybkie i proste tak. że każdy może to zrobić.

Również prawidłowe leczenie alergii prowadzone przez lekarza z doświadczeniem pozwala zmniejszyć ryzyko takiego obrzęku. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty