Po czym poznać alergiczny obrzęk krtani?

Witam Ostatnio alergia na pylki traw nasilila sie i oprocz kataru siennego i lzawiacych oczu pojawilo sie drapanie w gardle , czy grozi mi kiedykolwiek obrzek krtani spowodowany uczuleniem na pylki traw i jak mam go rozpoznac , a najwazniejsze co wtedy robic jak sie zachowac ??? Dziekuje z a odpowiedz na poprzednie pytanie POZDRAWIAM

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Alergia na pyłki traw może się skończyć obrzękiem krtani. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak warto wiedzieć jak się zabezpieczyć.

Po pierwsze i najważniejsze jeśli  objawom alergii zacznie towarzyszyć uczucie duszności, braku tchu, świszczący oddech. Oznacza to, że drogi oddechowe uległy obrzękowi. W takiej sytuacji należy się jak najszybciej zgłosić do lekarza. Jeśli objawy będą bardzo silne konieczne jest podanie adrenaliny - można kupić przenośny epipen, który noszony w kieszeni czy torebce w krytycznej sytuacji może uratować życie. Podanie adrenaliny takim epipenem jest szybkie i proste tak. że każdy może to zrobić.

Również prawidłowe leczenie alergii prowadzone przez lekarza z doświadczeniem pozwala zmniejszyć ryzyko takiego obrzęku.