Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obustronne usunięcie nadnerczy a stosowanie hormonu DHEA

Witam:-) mam 23 lata, jestem po obustronnym usunięciu nadnerczy, czy muszę konieczne przyjmować hormon DHEA w tabletkach takich jak np. bisocard? Nie można ich nigdzie kupić ponieważ zostały wycofane, kupiłam zamiennik tego leku stymen, ale okazało się że to jest pochodna DHEA.Co mam robić proszę o pomoc.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Samoleczenie po usunięciu nadnerczy nie jest postępowaniem racjonalnym, endokrynologia to "wyższa szkoła jazdy" medycyny...
A cytowany Bisocard to nie hormon, tylko lek kardiologiczny, tzw. beta-bloker...
Radzę nie "kombinować", tylko być pod opieką specjalisty.
Stan dyshormonalny to sprawa poważna.
Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy