Obustronnie widoczne nieliczne węzły chłonne o typowej echostrukturze

Witam Panie doktorze. Na szyi po lewej stronie pod brodą wyczuwam mały nie ruchomy, okrągły nie bolący węzeł chłonny. Opis USG szyi brzmi: przy kątach żuchwy obustronnie widoczne nieliczne węzły chłonne o typowej echostrukturze osiągające do 8x21mm po stronie prawej i 7x14mm po lewej. Niżej wzdłuż naczyń szyjnych nieliczne mniejsze (do 5-7mm) węzły chłonne- wszystkie o typowej echostrukturze. Czy jest jakiś powód do obaw? dlaczego wyczuwam tego węzła?

Wyczuwa Pani ten węzeł, gdyż węzły powyżej 10 mm zazwyczaj są wyczuwalne, ale wcale nie muszą to być węzły patologiczne tylko zmienione pozapalnie. Obraz USG węzłów chłonnych nie budzi niepokoju.