Ocena i wybór lasera IPL

Witam. Po czym sprawdzić czy laser IPL jest dobry? Zastanawiam się nad zabiegiem u lekarza med. estetycznej. Nie jest napisane jaki to laser, ale jest napisane, że posiada certyfikaty CE i FDA. Czy jest dobry? Ile maksymalnie potrzeba zabiegów przy rumieniu?

Lasery IPL charakteryzują się niższą mocą, mniejszą ilością powikłań ale też mniejszą skutecznością a to może oznaczać konieczność zwiększenia ilości sesji.

Z reguły jest to kilka zabiegów, w zależności od stanu obecnego i reakcji skóry na lampę IPL. Trudno określić z tych danych czy ten aparat jest dobry. W IPL ważne jest chłodzenie głowicy - najlepiej jakby szafir był chłodzony osobnym układem i możliwy do precyzyjnego ustawienia oraz pojemność kondesatorów przynajmniej 50-60 tys. mikroFaradów.

Jeśli IPL posiada certyfikaty CE i FDA, to znaczy jest gruntownie przebadany nie tylko pod względem skuteczności ale tez bezpieczeństwa stosowania. Ilość i moc zabiegów zawsze okresla lekarz po konsultacji. Co do samych technicznych parametrów, proszę dopytać lekarza wykonującego zabieg.