Ocena ósemek na zdjęciach RTG

Witam. Chciałbym zapytać czy moje ósemki dobrze rosną? Czy kwalifikują się do usunięcia oraz czy któraś z nich mogła wywołać powiększenie węzła chłonnego Link do RTG http://files.tinypic.pl/i/00805/gnpeisgdudon.jpg

Witam serdecznie,
Analiza zdjęcia RTG powinna być połączona z badaniem klinicznym.
Na zdjęciu RTG widoczne są przejaśnienia mogące odpowiadać próchnicy, ciężko bez dodatkowej diagnostyki stwierdzić, czy ósemki są zębami przyczynowymi.
Na zdjęciu wygląda na to, że nie ma wystarczająco miejsca w łuku zębowym na ich prawidłowe ustawienie, co może być wskazaniem do ich usunięcia.
Wszystko zależy od zgryzu i oceny tych zębów w badaniu klinicznym.

Pana ósemki rosną dobrze, ale jest im trochę ciasno. Dolna 8 mogła być przyczyną powiększonego węzła chłonnego. Warto porównać RTG z badaniem bezpośrednim. Do usunięcia jest górna 8; dolna przy pomocy ortodonty może jeszcze się przydać ( brakuje 5 ).