Ochrona przy tabletkach antykoncepcyjnych a ciąża

Pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Czwarty dzień nowego blisteru. Czytałam, że powinno się poczekać siedem dni ze stosunkiem albo dodatkowo zabezpieczyć (jestem uczulona na prezerwatywy). Idealnie za sześć dni wraca mój chłopak z długiego wyjazdu na dwa dni (wypada wtedy nasza rocznica). Planujemy ten wieczór od dawna a tu musiałam zapomnieć o tabletce. Czy robiąc test na owulacię dzień przed planowanym stosunkiem będę wiedziała czy jestem chroniona?

Witam,
może Pani wykonać test, ale mimo wszystko zasady są takie iż należy się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni po pominiętej tabletce.
Zwłaszcza że planuje Pani stosunek w teoretyczne dni płodne, a pominięcie tabletki mogło zaburzyć ochronę.