Oczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, w listopadzie a mianowicie 16listopada rozstałam sie z tabletkami anty, 21 dostałam tzw krwanienie z odstawienia. Kiedy ew. moge sie spodziewać normalnej miesiączki i czy moge byc ew w ciązy ? Dodam tylko, że podolewa mnie prawy jajnik, i mam 'normalna' wydzieline Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaburzenia miesiaczkowania mogą się utrzymywać do 3 mies. po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, mogą się one objawiać zarówno zaburzeniami długości trwania cykli, jak i zmienną obfitością krwawień. Ciąży nie można (jeżeli w obecnym cyklu dochodzilo do współżyć) jednoznacznie wykluczyć, w związku z tym sugerowałbym wykonanie testu ciążowego.