Od 17 roku życia choruję na nerwicę lękową i stany depresyjne

Dzień Dobry , ja mam pytanko . Od 17 roku życia choruję na nerwicę lękową i stany depresyjne. Od kilku lat z narzeczonym staramy się o dziecko, nagle po tak długim czasie zaszłam w ciążę. Zaraz jak test wyszedł mi pozytywny przestałam brać tabletki. Strasznie się po odstawieniu czuję , ale staram się z tym jakoś walczyć . Najgorsze jest to , że wyczytałam w Internecie , że jak przed ciążą stosowałam antydepresanty , to jest możliwość , że moje dziecko może np. zachorować na autyzm. Bardzo się tego obawiam . Mój lekarz Ginekolog wyśmiał , że to absurd. Na to nie ma znaczenia kto zachoruję na autyzm. Mimo wszystko mam już czarne wizję :(

Dzień dobry, proszę sobie zadać pytanie, kto Panią w życiu najbardziej zranił i w związku z tym na kogo jest Pani zła. Tych osób może być więcej, zwłaszcza jeśli nie wolno Pani było wyrażać niezadowolenia i wzbudzano poczucie winy. A ginekolog ma rację. Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Sytuacja i stan w jakim jest Pani obecnie niejako spowodowały rezygnacje z farmakoterapii co jest uzasadnione. Jednak nie powinna Pani rezygnować z terapii. Terapia pomoże między innymi inaczej spojrzeć na sytuacje wywołujące lęk czy niepokój, np te o myśleniu o zdrowiu dziecka. Jeżeli do tej pory leczenie było tylko farmakologiczne warto poszukać psychologa czy terapeuty, który da wsparcie zwłaszcza, że przygotowuje się Pani do nowej roli w życiu.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu