Od czego może być uczulenie?

Witam, moja babcia ma już długi czas uczulenie na całym ciele,drobne bardzo swędzące i piekące krosty,była u lekarzy ale powiedzieli jej że to na tle nerwowym. Przepisali jej trzy rodzaje maści do smarowania( cutiwaza, bedikordG ,lorinden,N) nawet wzieli wycinek skóry do badania ale myślę, że oni sami nie wiedzą od czego to jest. Kiedy miała zawał i znalazła się w szpitalu podawano jej kroplówkę, chwilowo wysypka zgineła ale gdy tylko wróciła do domu wysypka pojawiła się z powrotem tak samo było gdy dostała zastrzyki (tzw.blokady) na kolana. Proszę o pomoc gdyż nie mogę już potrzeć na jej poranione ciało od drapania. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Szanowna Pani,

W przypadku zmian skórnych bardzo ważne jest badanie fizykalne, czyli dokładne obejrzenie tych zmian. Ich obraz wraz z wywiadem i ewentualnymi wynikami badań dodatkowych jest niezbędny dla postawienia właściwej diagnozy.
W związku z powyższym należy poczekać na wynik biopsji, bo choć nie ma gwarancji, że rozwikła sprawę, może jednak pomóc w zaplanowaniu odpowiedniego postępowania.

Pyta Pani czym spowodowana może być alergia. Zacznę od tego, że jakkolwiek jest to bardzo prawdopodobne, to jednak wcale nie ona musi być przyczyną.  Możliwych przyczyn zmian skórnych znamy obecnie bardzo wiele. Dlatego tak ważne jest badanie przeprowadzone bezpośrednio przez lekarza.
Jeśli natomiast chodzi o przyczyny alergii, to również nie sposób ich wszystkich wymienić. W zasadzie "wszystko" może wywołać reakcję alergiczną, jeśli dany czynnik trafi na osobę podatną.

Pisze Pani, że w szpitalu udawało się złagodzić objawy. Czasem znając lek możemy dotrzeć do przyczyny. Nawet jeśli to nie udałoby się w tym przypadku, to być może możnaby go stosować w domu w celu załagodzenia objawów. Konieczna jednak byłaby konsultacja z lekarzami prowadzącymi uprzednie leczenie w celu wyodrębnienia farmaceutyku oraz ustalenia możliwości i bezpieczeństwa jego stosowania w domu.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty