Od czego zacząć skuteczne leczenie?

Mam pozytywny wynik badania z krwi na antygen krążący candida, czyli wskazuje to na drożdżycę ogólnoustrojową. Wcześniej normy dla candida albicans wyraźnie przekroczone w badaniu z kału. Mam ciągłe problemy z jelitami, łupieżem, wypryskami skórnymi, paznokciami, okolicami intymnymi. Do tego objawy tężyczki utajonej, pewnie przez upośledzone wchłanianie z jelit. Chciałbym zacząć się solidnie leczyć. Proszę o wskazanie co robić.

Dzień dobry. Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia,

Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz www.lenartowiczclinic.pl