Od kiedy w Polsce obowiązuje przeprowadzenie doustnego testu obciążenia glukozą?
Od kiedy w Polsce obowiazuje przeprowadzenie doustnego testu obciazenia glukoza? Chodzi mi o test przeprowadzony w 24-28 tc w celu wykluczenia cukrzycy ciażowej. Czy w latah wczesniejszych byll obowiazkowy i czy wogole taki test byl przeprowdzany?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
praktycznie w ostatnich latach zmiany wytycznych są co roku wiec ciężko ocenić o co dokładnie Pani chodzi?