Od kiedy w Polsce obowiązuje przeprowadzenie doustnego testu obciążenia glukozą?

Od kiedy w Polsce obowiazuje przeprowadzenie doustnego testu obciazenia glukoza? Chodzi mi o test przeprowadzony w 24-28 tc w celu wykluczenia cukrzycy ciażowej. Czy w latah wczesniejszych byll obowiazkowy i czy wogole taki test byl przeprowdzany?

Lek. Tomasz Budlewski

praktycznie w ostatnich latach zmiany wytycznych są co roku wiec ciężko ocenić o co dokładnie Pani chodzi?