Ból uciskowy w lewej skroni, drętwienie czoła, ucisk w mostku i piszczenie w uchu

Wszystko zaczęło się od bólu uciskowego w lewej skroni i rozprzestrzeniło się na całe czoło. W późniejszej kolejności poczułem jakby drętwiało mi czoło. Jak marszczyłem czoło to czułem dziwne drętwienie (ciężar) w pasie nad czołem. Później poczułem jakby dziwne uwypuklenie pulsujące na szyi i w jamie ustnej, ledwo wyczuwane językiem, ale co jakiś czas mnie kuły, piekły a też uciskały. Nachodziły dziwnym płynem (wydzieliną) o bardzo dziwnym smaku, coś jakby słonego. Co jakiś czas się zmniejszały i znowu uwypuklały. W tych miejscach zazwyczaj czułem niekiedy także mrowienie, pieczenie, kłucie, jak dotykałem to swędzenie. Zawsze kiedy coś się wydzielało w tych punktach czułem zimno. Często zapach wychodził potem, pamiętam że ręce tak jakoś dziwnie pachniały. Podobny ucisk poczułem w pewnym miejscy w mostku i też tak dziwnie zaczął boleć, pulsował i wydzielał się płyn który nawet utrudniał oddychanie. Od niedawna w uchu mi piszczy nieustannie a i również słyszę szumienie. Ostatnio ciągle wypłukuje prysznicem z ucha czarne czopy. Lekarka mówiła, że to woskowina, ale ja jej nie wierzę. Czuję również niekiedy uciski w środku ucha, które są również wilgotne. Niekiedy kręci mi się w głowie. Czuje jakby mi się uginały nogi, drżały. Oczywiście teraz jak pisze nie czuje żadnych objawów tylko drętwienie w czole. W dzieciństwie zemdlałem i miałem robione badania głowy, serca. Później podejrzewano u mnie cukrzycę, bo jestem otyły - ważę 100kg. Kilka miesięcy temu z powodu tych objawów miałem robione TK, EKG, EEG i też nic nie wykazały. Według lekarzy jestem otyłym okazem zdrowia, ale ja i tak wiem, że coś jest nie tak. Jestem trochę hipochondrykiem i podejrzewałem u siebie guzy, tętniaki, zwyrodnienie kręgosłupa, ale już sam nie wiem. Boję się że to coś groźnego. Niekiedy jak zamknę oczy widzę dziwne zygzaki.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Objawy jakie Pan opisał zdecydowanie nie wskazują na żadną jednostkę chorobową. Tym bardziej potwierdzającym wydaje się fakt, że miał Pan wykonany pełen panel różnych badań, które na pewno nie byłyby prawidłowe gdyby działo się coś poważnego w Pana organizmie. Ponadto opisane objawy są naprawdę mało charakterystyczne i sprawiają wrażenie bardzo subiektywnych.

Może powinien Pan pomyśleć kiedy się zaczęły i czy przypadkiem nie miało to związku z jakimś negatywnym przeżyciem. Może się bowiem okazać, że owe objawy na skutek takiego przeżycia mają nieco wytwórczy charakter.