Odbijanie powietrzem i cofanie treści pokarmowej do gardła po zapaleniu trzustki

Witam ! W grudniu 2013 r.przeszedłem zapalenie trzustki wg tk łagodne , aktualne wyniki enzymów i krwi ok. Cały czas stosuję dietę i wszystko przez ok. pół roku było w porządku . Od miesiąca pojawiły się u mnie następujące dolegliwości : zaraz po posiłku mam niesamowite odbicia powietrza a po upływie ok. 2 godzin cofanie się treśći pokarmowej do gardła przy czym nie zauważyłem aby była kwaśna lub gorzka po prostu takie swoiste ulewanie się pokarmu. Czuję ogromny dyskomfort. Proszę o ew. diagnozę

Witam,
należałoby wykonać badanie gastroskopowe lub na początek włączyć leczenie inhibitorami pompy protonowej (np. pantoprazol).
Być może ma Pan objawy refluksu (zarzucania treści pokarmowej do przełyku) lub choroby wrzodowej żołądka/dwunastnicy.

Zalecałabym wizytę u lekarza POZ.

pozdrawiam!