Odchylenia RDW i MON u 2-letniego synka w morfologii

Witam. Mam pytanie co do morfologii mojego 2letniego synka. RDW wynosi 16.3 (norma 11-16) oraz MON% 7.8 ( norma 1-6). Pozostałe parametry w normie. Czy takie odchylenia mogą coś oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nieznaczne odchylenia nie powinny nic znaczyć. Konieczna jest kontrola. Proponuje udać się do lekarza pediatry.