Odczuwalny świąd całego ciała w 31. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 31 tygodniu ciąży, od dwóch tygodni dokucza mi świąd całego ciała, wykonałam próby wątrobowe i alat oraz aspat są w normie, fosfataza wyniosła 123 przy normie do 100 a kwasy żółciowe 7 przy normie do 6. Lekarz twierdzi, że to początek cholestazy i powinnam brać ursofalk, jednak zastanawiam się czy nie za wcześnie na taką diagnozę biorąc pod uwagę, że wyniki mam podwyższone nieznacznie. Boję się i brać i nie brać tych leków dlatego proszę o pomoc.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy i wiek ciąży sugerują cholestazę, proponuje zastosować się do zaleceń lekarza.
Pozdrawiam