Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odczynowe węzły chłonne

Mam 25 lat, jestem kobietą. Od pewnego czasu źle się czuję, a mianowicie mam powiększone węzły chłonne, które przy ucisku bolą. Udałam się na usg - wynik - odczynowe powiększone węzły chłonne. Co to oznacza? Zrobiłam również morfologię krwi oraz OB, proszę o interpretację: WBC 5,4, RBC 4,96, HGB 13,5, HCT 41,4, MCV 83, MCH 27,2, MCHC 32,6, RDW 13,2, PLT 289, MPV 6,5, PDW 8,6, LYM 2,50, MID 0,40, GRA 2,5, LYM 46,1, MID 7,5, GRA 46,4, OB 17.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wynik Pani morfologii jest prawidłowy. Do powiększenia węzłów chłonnych doszło najprawdopodobniej na skutek infekcji - wskazuje na to użyte w opisie USG określenie "odczynowe węzły chłonne".

Z wynikami badań powinna Pani udać się do lekarza. Być może po zbadaniu Pani uda mu się ustalić źródło infekcji. Zapalenie węzłów chłonnych może być w Pani przypadku wskazaniem do antybiotykoterapii - decyzję o sposobie leczenia może podjąć oczywiście jedynie zajmujący się Panią lekarz.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy