Odczynowe węzły chłonne

Mam 25 lat, jestem kobietą. Od pewnego czasu źle się czuję, a mianowicie mam powiększone węzły chłonne, które przy ucisku bolą. Udałam się na usg - wynik - odczynowe powiększone węzły chłonne. Co to oznacza? Zrobiłam również morfologię krwi oraz OB, proszę o interpretację: WBC 5,4, RBC 4,96, HGB 13,5, HCT 41,4, MCV 83, MCH 27,2, MCHC 32,6, RDW 13,2, PLT 289, MPV 6,5, PDW 8,6, LYM 2,50, MID 0,40, GRA 2,5, LYM 46,1, MID 7,5, GRA 46,4, OB 17.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik Pani morfologii jest prawidłowy. Do powiększenia węzłów chłonnych doszło najprawdopodobniej na skutek infekcji - wskazuje na to użyte w opisie USG określenie "odczynowe węzły chłonne".

Z wynikami badań powinna Pani udać się do lekarza. Być może po zbadaniu Pani uda mu się ustalić źródło infekcji. Zapalenie węzłów chłonnych może być w Pani przypadku wskazaniem do antybiotykoterapii - decyzję o sposobie leczenia może podjąć oczywiście jedynie zajmujący się Panią lekarz.

Pozdrawiam.