Oddawanie kału z krwią i problem z wypróżnieniem u 55-latki

Witam mam 55 lat i po raz pierwszy zauważyłam że oddaję kał z krwią przedwczoraj i dziś znów to się powtórzyło jest tej krwi dużo około 25ml krew jest jasna taka żywa.Mam problemy z wypróżnieniem po operacjach do 16 lat biorę tabletki na wypróżnienie różne ,ale obecnie biorę "Radirex"z początku to po dwie tabletki a z czasem to po 6 szt co trzeci dzień bo inaczej nie chodzę do toalety

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innego rodzaju nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.