Odmówienie przez lekarza skierowania na badanie bakteriologiczne kału

Pomimo objawów i wykonanych dotychczasowo badań lekarz odmówił mi wydania skierowania na badanie bakteriologiczne kału i wypisał receptę na antybiotyk Xifaxan ( nie stwierdzono u mnie obecności bakterii, a wszystkie inne możliwe choroby zostały wykluczone) Czeka mnie wizyta u gastroenterologa. Czy gastroenterolog ma prawo również wypisać receptę na lek bez wykonania potrzebnego badania? Proszę o pomoc.

Zaburzenia flory bakteryjnej nie wychodzą w badaniach, wiec chyba nie ma sensu robić badania. Bakrerie które wyjdą nie bedzie pani wiedziałą skąd są. Inne moga być w j grubym , inne w cienkim a ine w żołądku... 6 dni Xifaxinu to dobry pomysł (on działa w 90% tylko w jelicie). Oczyści jelito cienkie z tego co niepotrzebne. Osobiście właczyłbym też przez miesiąc leki p/ grzybicze. Na pewno przydadzą sie równolegle dobre probiotyki ( i z Laktobacilusem i z dobrymi grzybkami Sakcharomyses).