Czy lekarz może mi odmówić zaświadczenia w tej sytuacji?

Dzień dobry, zostałem skierowany na badania kontrolne przed przyjęciem na staż jako programista (praca siedząca przed komputerem). Wiem, że podczas takich badań wykonuje się pomiar ciśnienia krwi. Niestety bardzo stresują mnie takie badania, i zwykle w takich sytuacjach mam wysokie ciśnienie krwi i tętno. Gdy dokonuje pomiarów w domu wyniki są prawidłowe. Obawiam się sytuacji gdzie lekarz nie dopuści mnie do stażu na którym mi zależy, z racji na powyższy problem, co jeszcze bardziej potęguje stres przed badaniem. Czy moje obawy są słuszne, czy lekarz w takiej sytuacji odmówi mi wydanie zaświadczenia koniecznego do podjęcia stażu?

Dzień dobry.Na pewno nie odmówi,najwyżej zaleci badania w kierunku diagnostyki nadciśnienia tętniczego,tj.czy jest to nadciśnienie,czy nadciśnienie białego fartucha itd.