Odparzenie na podbrzuszu o nieprzyjemnym zapachu

Jestem w trakciw połogu,po drugiej ciąży ,w fałdzie skóry na podbrzuszu zaczęło mi się robić odparzenie i pomimo higieny zaczą wydzielać się nieprzyjemny zapach ,co mogę zrobić z tym .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
dolegliwości mogą świadczyć o infekcji, najprawdopodobniej grzybiczej. Doraźnie można zastosować maść z klotrimazolem, a jeżeli pomimo leczenia zmiana będzie się powiększać, to zalecany jest kontakt z lekarzem.
Warto również zadbać, aby fałdy skóry nie stykały się ze sobą, można umieścić między nimi jałowy gazik i okresowo "przewietrzać" ranę.