Odpowiednia częstotliwość zabiegów laserowych przy rwie kulszowej

Witam. Mialam krioterapie i laser dwa tygodnie temu i mam zapisane od neurologa te same zabiegi które bardzo mi pomagają najbardziej jakie miałam robione do tej pory a zmagam się z rwa kulszowa już od ponad poltora roku.Prosze o odpowiedz jak często mogę mieć te zabiegi.Mialam 10 laserow i 10 kroi.Jaka musi być przerwa miedzy kolejnymi tymi samymi zabiegami.Prosze o odpowiedz. Lilianna Michen

Witam,
nie ma badań, które odpowiadają na podane pytania. Biorąc pod uwagę działanie biologiczne podanych zabiegów nie da się ich przedawkować (można by robić codziennie przez pół roku uwzględniając odpowiednie dawki i czas trwania pojedynczego zabiegu). Jednocześnie po wykonaniu któregokolwiek zabiegu z zakresu fizjoterapii w określonej serii należałoby zrobić przerwę na oddech/przebudowę dla tkanek, które poddawane są stymulacji. Póki nie będzie badań nie będzie odpowiedzi (NFZ i niektórzy lekarze oczywiście mają). Proponuję również udać się na prywatną konsultację do fizjoterapeuty/osteopaty/terapeuty manualnego, który wykona badanie kliniczne Pani stanu i odpowie gdzie dokładnie leży przyczyna dolegliwości oraz odpowie w jaki sposób można zadziałać przyczynowo ponieważ zabiegi fizykoterapeutyczne działają objawowo. Pozdrawiam Dziękuję