Możliwość skorzystania z zabiegów jonoforezy przy rwie kulszowej i po radioterapii

Zdiagnozowano u mnie rwę kulszową, trwającą już 4 m-ce. Mam duże problemy z chodzeniem. W 2010 r. usunięto mi prosttatę -rak, a w 2011 poddano mnie radioterapii - 36 naświetlań. Czy w tej sytuacji mogę skorzystać z zabiegów jonoforezy? Z góry dziękuję za odpowiedź - W. K.

Osobiście radzę ostrożność, nie ma jednoznacznych argumentów za i przeciw stosowaniu jonoforezy w takich wypadkach. Warto skupić się na manualnej terapii, np. metodą McKenzie.