Odpowiednia terapia przy chorobie Hashimoto i zespole policystycznych jajników

Witam mam stwierdzoną tarczyce Hashimoto oraz PCOS. Zostałam skierowana do Kliniki endokrynologii ginekologicznej na Ligocie (lecz termin mam dopiero na sierpień). Czy jest coś co mogła bym między czasie brać by waga nadal nie rosła (poza euthyrox) oraz żebym nie miała tak tkliwej szyi przy dotyku mam problemy z przełykaniem, czuje jakbym miała jakaś gulę w gardle albo było spuchnięte od środka. Dziękuję za góry za odpowiedzi. Kamila

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli dopiero zaczęła Pani terapię to proszę poczekać na jej skutki i unormowanie gospodarki hormonalnej tarczycy, wtedy też przy prawidłowo prowadzonej diecie, ruchowi fizycznemu i pobieraniu systematycznym leków waga oraz problemy z połykaniem powinny się znormalizować. Pozdrawiam